Iškviesti kurjerį siuntos grąžinimui.
DaugiauStebint paskutinių kelių metų tendencijas, galima prieiti išvadą, jog siuntų siuntimas tapo neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi. Didžiausias šios paslaugos populiarumo bumas prasidėjo dar Covid-19 pandemijos metu, kai sparčiai išaugo elektroninės prekybos mastai. Šis augimas sėkmingai stebimas ir šiomis dienomis, dėl to logistikos sektorius susiduria su vis didesniu poveikiu aplinkai ir tvarumo klausimas tampa jau ne pasirinkimu, o būtinybe. Nuolat ieškoma aplinkai draugiškų sprendimų ir stengiamasi, kad net ir express siuntos galėtų būti vykdomos atsakingiau – paliekant mažesnį ekologinį pėdsaką.
Siuntų pristatymas daro nemažą poveikį aplinkai, ypač kai kasdien nepaliaujamai auga elektroninės prekybos apimtys. Vienas didžiausių prie to prisidedančių veiksnių – transporto priemonių išmetamas anglies dvideginis (CO₂), kuris didina oro taršą ir prisideda prie klimato kaitos. Dažnas siuntimas kurjeriu, o ypač express siuntos, vadovaujasi greito pristatymo principais, todėl paprastai vykdomas mažiau optimizuotais maršrutais, net ir vežant pavienes siuntas. Tai reiškia daugiau kelionių, daugiau kuro ir automatiškai daugiau taršos aplinkai. Taip pat siuntų siuntimas neatsiejamas nuo didelio vienkartinių pakuočių kiekio (plastiko, popieriaus bei kitų medžiagų), kurios ne visada būna perdirbamos. Visa tai labai prisideda prie didėjančio aplinkos užterštumo. Siekiant sumažinti šį neigiamą poveikį, svarbu galvoti apie tvaresnius logistikos sprendimus, optimizuoti pristatymo maršrutus bei skatinti pakuočių perdirbimą.
Vienas paprasčiausių būdų, kuris padeda sumažinti neigiamą poveikį aplinkai, yra draugiškesnių pakuočių pasirinkimas. Siuntų siuntimas tikrai neprivalo būti siejamas su dideliu atliekų kiekiu. Vis daugiau vartotojų ir verslų jau renkasi daugkartines arba perdirbamas pakuotes. Jos ne tik sumažina sąvartynuose atsiduriančių atliekų kiekius, bet ir gali būti naudojamos pakartotinai. Taip sumažinamas naujų medžiagų gaminimo poreikis. Taip pat pastaruoju metu vis labiau populiarėja minimalistinis prekių pakavimas, kuriam naudojama tik tiek medžiagų, kiek reikia siuntų apsaugojimui. Taip sumažėja ne tik atliekų kiekis, bet ir pačios siuntos svoris, taigi krenta ir CO₂ emisijos transportavimo metu. Sutikite, juk daugelis nenori gauti smulkios prekės, supakuotos į didelę kartoninę dėžę, nes tai ne tik nelogiška, bet ir visiškai neekologiška. Tvarus prekių siuntimas prasideda nuo nedidelių, bet labai svarbių pasirinkimų – kiekviena mažesnė siuntinio dėžutė ar perteklinio plastiko atsisakymas ženkliai prisideda prie švaresnės aplinkos kūrimo.
Dar vienas tvarus prekių siuntimo būdas – tai jų pristatymas į paštomatus arba atsiėmimo punktus. Toks pasirinkimas leidžia kurjeriui pristatyti daug siuntų į vieną vietą vienu kartu, taigi sumažinamas pravažiavimų skaičius bei kuro sąnaudos. Šis būdas gerokai efektyvesnis ir draugiškesnis aplinkai, lyginant su tuo, kai vykdomas individualus siuntimas kurjeriu į atskirus kiekvieno kliento namus. Be to šis pristatymo pasirinkimas patiems vartotojams suteikia galimybę prisidėti prie tvarumo: renkantis pristatymą į paštomatą ar atsiėmimo punktą, mažinama oro tarša ir transporto kamščiai. Nereikėtų pamiršti ir lankstumo naudos, nes laukiant siuntos į namus, reikia būti namuose ir derintis prie kurjerio darbo laiko, o paštomate ar atsiėmimo punkte siuntą galima atsiimti kiekvienam patogiu laiku. Augant žmonių sąmoningumui ir požiūriui į aplinkosaugą, vis daugiau klientų renkasi šį būdą kaip atsakingesnę siuntų pristatymo alternatyvą. Šis sprendimas savyje sujungia greitį, patogumą bei aplinkos tausojimą – tris svarbiausius šiuolaikinės logistikos aspektus.
Augant aplinkosauginiam sąmoningumui, vis daugiau asmenų renkasi tvaresnius sprendimus, net ir tada, kai tai gali reikšti ilgesnį siuntų pristatymo laiką. Siuntų siuntimas nebūtinai turi būti greitas. Kai kuriais atvejais galima rinktis „lėtesnį, bet žalesnį“ pristatymo būdą. Tai reiškia, jog siunta nėra skubi ir jos pristatymas derinamas taip, kad kad būtų galima optimaliai išnaudoti transporto maršrutus bei sumažinti „tuščius“ važiavimus. Toks siuntimas padeda sumažinti kuro sąnaudas ir CO₂ emisijas, nes kurjeriai gali efektyviau planuoti savo maršrutus. Nors greitas siuntų pristatymas vis dar išlieka labai populiarus, bet vis daugiau elektroninės prekybos platformų skatina savo klientus kiek tik įmanoma dažniau rinktis tvaresnius siuntų variantus bei pateikia papildomą informaciją apie jų naudą aplinkai. Tai sąmoningas žingsnis link atsakingesnės vartojimo kultūros, kurioje siuntų siuntimas gali būti ne tik patogus ir būtinai tik greitas, bet ir mažiau kenkiantis mūsų gamtai. Juk kas, jei ne mes, esame už tai atsakingi?
Skubiossiuntos.lt įgyvendina konkrečius veiksmus, kad siuntų siuntimas taptų kuo mažiau kenksmingas aplinkai. Pagrindinės iniciatyvos, padedančios siekti tvarumo tikslų:
Tai tik įrodo aiškų skubiossiuntos.lt siekį užtikrinti, kad visų siuntų siuntimas taptų tvaresnis ir prisidėtų prie mūsų švaresnės aplinkos dabar ir ateityje.