Iškviesti kurjerį siuntos grąžinimui.

Daugiau

Siuntimas kurjeriu Europoje: ką turite žinoti?

Siuntimas kurjeriu Europoje: ką turite žinoti?

Siuntimas kurjeriu Europoje: ką turite žinoti?

Šiais laikais tarptautinės siuntos tapo prieinamos kiekvienam – ne tik verslui. Vis daugiau žmonių siunčia įvairias dovanas artimiesiems, prekes pirkėjams ar dokumentus savo kolegoms iš kitų šalių. Siuntimas kurjeriu tarp Europos valstybių tampa ypač patogiu sprendimu, kadangi siuntos pasiekia gavėją bet kuriame šio žemyno kampelyje greitai, saugiai ir patikimai. Taip pat modernios siuntų sekimo sistemos leidžia stebėti siuntos kelią realiu laiku, kas suteikia šiai paslaugai dar daugiau saugumo. Jeigu svarstote, kaip siųsti siuntą per kurjerį, tai ši informacija padės suprasti pagrindinius paslaugos žingsnius. Taip pat čia rasite ir naudingų patarimų, kurie padės sklandžiai vykdyti tarptautinį siuntimą. 

Kaip vyksta siuntimas kurjeriu į Europos šalis? 

Siuntos siuntimas į Europos šalis vyksta paprastai ir greitai. Pirmiausia telefonu ar internetu užsakomos kurjerio paslaugos. Tuomet reikia paruošti siuntą, užklijuoti ant jos etiketę su gavėjo duomenimis arba visus šiuos duomenis užpildyti internetu. Tada atvykta kurjeris ir paima siuntinį tiesiai iš jūsų namų arba biuro. Tai žymiai patogiau, negu pristatyti siuntą į paštomatą arba kitą pristatymo vietą patiems. Toliau siunta keliauja į rūšiavimo centrą, kur yra paskirstoma pagal savo kryptį. Vėliau išsiunčiama į gavėjo šalį, kur būna atliekamas paskutinis siuntos pristatymo etapas. 

Pristatymo trukmė priklauso nuo Europos šalies, į kurią siunčiate (tikslesnę informaciją galima sužinoti pateikiant užsakymą):

  • Į Vokietiją, Nyderlandus, Belgiją, Lenkiją per 2-4 darbo dienas arba per 1-2 dienas, pasirinkus skubios siuntos siuntimo paslaugą.
  • Į Prancūziją, Italiją, Daniją, Austriją per 3-5 darbo dienas arba 1-2 dienas, pasirinkus skubios siuntos siuntimo paslaugą.
  • Į Ispaniją, Švediją, Norvegiją, Suomiją per 4-6 darbo dienas arba 2-3 dienas, pasirinkus skubios siuntos siuntimo paslaugą.

Skubios siuntos visada pristatomos greičiau ir kainuoja brangiau, nei įprastos, kadangi yra vykdomos oro, o ne žemės transportu. Visada yra galimybė pasirinkti optimaliausią variantą pagal savo biudžetą bei laiko įsipareigojimus. Siuntos sekimas per sistemą  leidžia stebėti kiekvieną siuntos kelionės etapą, matyt tikslią jos buvimo vietą bei sužinoti numatomą pristatymo laiką. 

Ką svarbu žinoti prieš siunčiant?

1. Tinkamas siuntos supakavimas 

Prieš pradedant siuntos siuntimo procesą, labai svarbu pasirūpinti tinkamu jos supakavimu. Tai leidžia užtikrinti, kad siuntos siuntimas būtų saugus ir patikimas. Siunta turi būti supakuota tvirtai, kad būtų atspari smūgiams, ypač, jeigu siunčiate brangius ar dūžtančius daiktus. Šiam tikslui galima naudoti specialią burbulinę pakavimo plėvelę. Taip pat siuntinio dėžė turi būti standi – tuščias ertmes jos viduje galima užpildyti biriomis pakavimo granulėmis, spalvoto popieriaus ar medžio drožlėmis. Šias ir kitas pakavimo prekes galima patogiai įsigyti internetinėse parduotuvėse, kurios prekiauja pakavimo medžiagomis. Toliau ant siuntos dėžės reikia priklijuoti aiškiai matomą etiketę su gavėjo duomenis. Tai būtina, kad siuntimas kurjeriu galėtų vykti sklandžiai. Siunčiant vertingus daiktus, verta pagalvoti ir apie papildomą draudimą, kuris suteikia daugiau saugumo. 

2. Siuntos svoris ir matmenys 

Planuojant siųsti tarptautinę siuntą, svarbu žinoti, kad siuntimo kainą gali lemti ne tik fizinis jos svoris, bet ir tūrinis (apimties) svoris. Jis apskaičiuojamas pagal tokią formulę: (ilgis × plotis × aukštis) dalijamas iš 5000. Taigi, fizinio svorio prasme lengva siunta gali kainuoti brangiau vien dėl plačios pakuotės. Kurjerių sistemos automatiškai parenka didesnę reikšmę (fizinę arba tūrinę) ir pagal ją nustato galutinę siuntimo kainą. Dėl to, jei norite išvengti papildomų išlaidų, labai svarbu, kad pasirinktumėte kompaktišką ir ne per didelį pakuotės dydį. Taip pat svarbu žinoti, jog nuo svorio priklauso ir tarptautinės siuntos pristatymo trukmė, nes sunkesnės ar didesnės apimties siuntos dažnai gabenamos ilgiau (ypač žemės transportu).

3. Turinys: ką galima ir ko negalima siųsti 

Siunčiant tarptautines siuntas, svarbu atkreipti dėmesį į jų turinį, nes daugelyje Europos šalių galioja labai griežti apribojimai. Pavyzdžiui, draudžiama siųsti pavojingas medžiagas (sprogmenis, radioaktyvius chemikalus, nuodingus skysčius, dujas, vaistus su psichotropinėmis ar narkotinėmis medžiagomis). Taip pat negalima siųsti maisto, tabako ir jo gaminių, alkoholio ar baterijų. Visą tikslų draudžiamų prekių sąrašą galite peržiūrėti čia: Draudžiami daiktai.

4. Siuntimo kaina: nuo ko ji priklauso?

Siuntimo kaina priklauso nuo kelių labai svarbių aspektų: siuntos svorio, pakuotės matmenų, pristatymo šalies, pasirinkto siuntimo greičio (standart arba express paslaugos) ir papildomų paslaugų, pavyzdžiui, draudimo. Kuo siunta sunkesnė ar didesnė savo pakuotės apimtimis, tuo didesnė ir siuntimo kaina. Taip pat įkainiai labai priklauso ir nuo to, ar siunčiate į artimą Europos šalį ar į tolimesnį regioną. Būtinai pasinaudokite specialia kainos skaičiuokle – ji padės sužinoti tikslią kainą. 

Ką dar verta apsvarstyti siunčiant į Europą?

Siųsdami į Europą, atkreipkite dėmesį, kad siuntos sekimas leis stebėti siuntos buvimo vietą realiuoju metu ir suteiks ramybę, o patikimos kurjerio paslaugos užtikrins saugumą ir greitį. Taip pat reikia žinoti ir apie muitus bei PVM. Ypač siunčiant iš arba į Jungtinę Karalystę po „Brexit“, nes siuntai gali būti taikomi papildomi mokesčiai ar dokumentų reikalavimai. Pagalvokite ir apie siuntos draudimą. Jis labai rekomenduojamas vertingų siuntų siuntimui. 

Atidus siuntų planavimas ir kruopštus siuntimo procesų įgyvendinimas padės užtikrinti, kad siuntimas kurjeriu įvyktų be jokių netikėtų problemų.